Generatie trauma is trauma wat al heel lang doorgegeven wordt van generatie naar generatie. Diep ingeworteld in het DNA maar ook energetisch via de moeder wordt doorgegeven. Vandaag ga ik voornamelijk het energetische deel uitdiepen.
Een vrouw die zich niet bewust is van de pijn in haar baarmoeder en het contact met haar vrouw zijn/haar vuur is verloren, zal deze pijn doorgeven aan volgende generaties. Niet alleen aan haar dochter. Ook aan haar zoon. Deze generatiewond is al vele generaties doorgegeven. En is daardoor al diep ingeworteld. Elke generatie wordt deze pijn groter en krachtiger, tot er iemand in het gezin geboren wordt die deze oude familietrauma’s gaat doorbreken.
Veel van de wonden die een vrouw heeft vastzitten in haar baarmoeder zijn onverwerkte trauma’s naar mannen toe. Generaties van onderdrukte vrouwelijk energie, seksuele trauma’s zoals misbruik of verkrachting. Maar ook de onderdrukking van haar seksuele energie door geloof en cultuur, door opvoeding, zitten vast in haar baarmoeder. Levens waarin de vrouw niet in haar kracht stond, waarin ze haar kracht moest weggeven of heeft moeten onderdrukken omdat daar diepe straffen op stonden. Zoals de heks verbranding, verbanning of de galg. De vrouw die haar verbinding met haar vrouw-zijn, haar seksuele energie en haar geloof in zichzelf daardoor was verloren. Zie daarvoor het artikel 'Het vuur van de Feminine'. De link staat onderaan het artikel
Want door de vrouw haar vuur te ontnemen, is de man ook zijn vuur ontnomen.
Deze trauma’s zijn dan vaak ook gebonden aan een diepe boosheid naar mannen toe en angst voor de mannelijke energie voornamelijk de Dark Masculine. De mannelijke seksuele energie kan dan voelen als een bedreiging.
Vaak is ze dan ook niet meer verbonden aan haar eigen innerlijke mannelijke energie en voelt zich wankel en onzeker in haar zijn. Ze is haar verbinding met haar bestaansrecht verloren en durft niet meer in haar kracht te staan. Dit zijn maar enkele uitwerkingen van haar trauma’s, maar er zijn al wel een paar belangrijke genoemd die behoorlijk schokkend kunnen zijn voor een mannelijke ziel die in haar baarmoeder nestelt om bij haar geboren te worden.
Want zijn moeder, die door haar pijn een boosheid draagt naar de man en bang is voor zijn seksuele energie, zal haar zoon die pijn meegeven. Haar baarmoederwand, baarmoedermond en yoni zitten vol met donkere energie en verkrampingen. Waardoor haar zoon zich per direct klein maakt. Bang om zijn ruimte in te nemen zit de baarmoeder strak om hem heen. Waarin hij haar pijn, haar slachtofferstuk, volledig kan voelen. Je kan je voorstellen dat dat een behoorlijk intense ervaring is voor hem.
Wat gebeurt er energetisch in de man die geboren wordt bij een moeder die vele trauma’s in haar baarmoeder en yoni heeft vastzitten. Wat kunnen zijn overtuigingen zijn en wat gebeurt er met zijn mannelijke energie en zijn seksuele energie, als hij als ongeboren zoon de pijn van zijn moeder voelt nog voor zijn geboorte.
Er zal al heel snel een schuld en schaamtegevoel in hem groeien naar zijn eigen masculine energie waar hij zijn hele leven tegenaan loopt. Hij zal zijn mannelijke energie snel weggeven aan zijn moeder en een deel van haar pijn overnemen. In de hoop dat zij meer in haar kracht komt, meer in zichzelf gaat geloven. Want als klein baby’tje voelt hij zich 1 met zijn moeder en is van haar afhankelijk in al zijn levensbehoeftes. Hij leert snel zich aan te passen, zijn kracht weg te geven en voor zijn moeder te gaan zorgen. Niet persé omdat ze dat bewust van hem vraagt, wel omdat hij op dat moment niet anders kan. Hij is afhankelijk van zijn moeder voor zijn bestaan. Op diepere laag, een baby voelt zich volledig 1 met zijn moeder tot 8 à 9 maanden na de geboorte. Dus alles wat zij voelt, ervaart en met zich meedraagt, zelfs haar zenuwstelsel en hoe gespannen dat staat, is wat hij meeneemt en zich eigen maakt.
Wat doet dat met hem:
Door het verlies van zijn mannelijke energie gaat hij uit balans. Hij raakt in de knoop met zijn seksualiteit. Zich aanpassend aan wat zijn moeder kan dragen, is haar pijn, haar angst, zijn plafond geworden. En haar overtuigingen zullen in hem vastzetten en iets in hem durft daar niet daarbovenuit te groeien. Hij voelt zich letter ontmand. Energetisch gecastreerd. Zijn eerste levensbehoefte wordt zijn moeder helen. In de hoop dat zij zich beter gaat voelen. En dat kan in zijn volwassen leven behoorlijk in de weg gaan zitten. Altijd op zoek naar de vrouw die hij kan helen, trekt hij vrouwen aan met dezelfde ongeheelde pijn die zijn moeder droeg. Hopend haar wel te kunnen helen. Waar hij hoopt zijn bestaansrecht uit te kunnen halen. Voor haar zorgen er voor haar zijn, te lief, te zacht en te veel over zich heen laten lopen.
Slachtoffer voelen, schuld en schaamte zijn dan patronen waar hij in vast kan komen zitten. Maar daaronder ook een diepe boosheid die schuilgaat naar zijn moeder en vrouwen in het algemeen. Op diepere lagen naar zichzelf gericht. Want hij voelde het slachtofferstuk van zijn moeder. En neemt daar zijn eigen mannelijke energie kwalijk voor de pijn die de man veroorzaakt heeft. Dat doet wat met zijn bestaansrecht, het contact met zijn Dark Masculine en het geloven in zichzelf. Dus gaat hij deze buiten zichzelf zoeken.
De onbewuste boosheid naar de vrouw is een onderliggende energie. Want het moeten zorgen voor haar valt hem behoorlijk zwaar. Al kan hij daar waarschijnlijk nog niet zijn vinger opleggen. Hij voelt het wel. Het houdt hem tegen in zijn leven. Het lukt niet goed te groeien en het geeft hem het gevoel klein te zijn. Zonder door te hebben dat hij zijn die boosheid voelt naar zijn moeder. Hij zal deze boosheid ook projecteren naar zijn vriendin/vrouw.
Op diepere lagen:
Dualiteit is in hem geboren. Die onderliggende boosheid die hij ergens naar vrouwen voelt, zit diep in zijn lingham verborgen. Als hij daarin gaat zakken, is de boosheid niet zozeer alleen naar de vrouw gericht, maar nog meer naar zichzelf. Zijn schuldgevoel en schaamte van het daderstuk is daar opgeslagen. Van andere levens, de collectieve mannenwond. Daar bovenuit gaan groeien is waar hij naar toe mag. Precies de reden dat hij voor haar als moeder koos.
De vaderwond:
Deze pijn die zijn moeder droeg, heeft haar in haar mannelijke energie gezet. Ze heeft zichzelf vaak moeten beschermen, veel alleen moeten doen. Ze voelt zich onveilig bij haar vrouwelijke energie, is gaan geven en gaan zorgen en kan niet meer bij ontvangen.
Vanuit die energie en haar (generatie) wonden heeft ze haar partner(s) aangetrokken. Mannen die er niet voor haar waren en waarschijnlijk ook geen verbinding met zichzelf konden maken. En dan ook niet de intimiteit met hun vrouw kunnen aangaan. Vaak ook geboren bij een moeder met diezelfde pijn, die hem ontmand hebben. Waardoor ook hij vast kwam zitten in zijn vrouwelijke energie, en ook een vader had zoals hij had. Emotioneel niet aanwezig. Ook met een diepe boosheid in zich. En kon dus niet de man zijn voor haar die ze wel nodig had. Beide missen het contact en de intimiteit bij elkaar. Leven vaak langs elkaar heen. Dat brengt onbegrip, disconnectie en wrok naar elkaar.
De vader maakt van zijn zoon een man door te laten zien hoe je voor je vrouw zorgt, hoe je zorgt voor veiligheid en bescherming, emotionele en spirituele bedding geeft voor haar om volledig in haar vrouw-zijn te blijven. Maar wat een vader niet geleerd heeft, kan hij ook zijn zoon niet meegeven. Zo groeit de zoon niet op naar een masculine, maar blijft in bepaalde lagen altijd het (volwassen) kind. Op zoek naar zijn moeder. Want een moeder kan haar zoon opvoeden naar een jongen. Het is de vader die van hem een man maakt.
Emotionele incest:
Wat er dan gebeurt is dat zijn moeder dus de man in huis is. Ze is niet meer de vrouw, de feminine, maar de moeder geworden. En daarmee wordt vaak de vader ook opnieuw het kind. De band als man en vrouw vervaagt. De moeder schuift emotioneel naar haar zoon als een vervanger van haar emotionele connectie met haar partner.
Dat kan soms heel diep gaan, waarin de moeder haar hele behoefte en tekort bij haar zoon neerlegt. Ze maakt daarmee haar zoon diegene die voor haar emotionele behoeftes mag gaan zorgen. In haar pijn mag bewegen. Hij wordt de caretaker van zijn moeder. Zijn bedding, zijn ‘kind zijn’ verliest hij daarmee. Zijn behoeftes verschuiven naar de achtergrond tot hij er geen verbinding meer mee kan maken. En zijn hele bestaansrecht wordt gebouwd op het verzorgen van zijn moeder. In sommige gevallen wordt dat zelfs zo ver doorgetrokken dat ook op latere leeftijd zijn vriendinnen/vrouw worden afgeweerd door de moeder. Het heeft dezelfde emotionele impact als werkelijk misbruik/incest heeft. Het lichaam slaat het precies hetzelfde op. Ook al is het seksuele stuk fysiek niet aanwezig geweest. Op energetische lagen kost het hem wel zijn seksuele energie. Zijn vuur.
Het is emotionele incest.
Wat ook een boosheid naar zijn vader oproept. Want omdat zijn vader niet staat, gaat zijn moeder onderuit en moet hij meer dragen om de balans in huis goed te houden.
Hoe manifesteert dat in een man:
De zoon groeit op als verantwoordelijke van zijn moeder, haar onbewuste pijn, angst en boosheid zal in hem blijven bewegen tot hij daar bovenuit zal groeien. Dat betekent vaak dat hij geen of nauwelijks contact kan maken met zijn mannelijke energie en blijft vastzitten in de vrouwelijke energie. Hij is in alle lagen het contact met zijn Dark Masculine verloren. Dat deel in hem wat staat, bestaansrecht voelt, grenzen kan aangeven. Balans voelt in zijn seksuele energie en met het hart is verbonden. Als hij dat stuk verliest is hij zacht, aardig, zonder grens aan te geven. Zijn leven bestaat uit zorgen voor de ander, voorbij zijn grenzen, want dat geeft bestaansrecht.
Niet mogen huilen, wat hij al jong geleerd heeft omdat er geen ruimte was voor zijn emoties, maakt dat niet beter, omdat hij daardoor niet geleerd heeft zijn emoties te verwerken en los te laten. Waardoor hij daarin kan blijven hangen. Dat zal hij vaak in stilte doen. Tot het teveel is en dan vaak buiten proportioneel boos kan worden.
Doordat de moeder geen contact meer heeft met haar innerlijke vrouwelijke en mannelijke energie, voelt ze zich vaak onveilig en slachtoffer in haar relaties. Dat kan zich uiten in manipulatie naar de vader maar ook naar de zoon. Waardoor er in hem een angst komt voor vrouwelijke energie. Hij is bang voor haar manipulatie en toch is diezelfde manipulatie ook onderdeel geworden van hem en manifesteert uiteindelijk ook in partners met diezelfde energie.
Er is een diepe angst en zelfs boosheid naar zijn eigen mannelijke energie en vooral zijn seksuele energie. Een boosheid die zich heeft vastzet in zijn lingham. Dit is vaak de reden dat de seksuele energie verstoord is. Er is een oordeel in hem naar mannelijke seksuele energie die zich op verschillende manieren manifesteert.
Seksualiteit kan een verslaving worden op verschillende manieren: Porno, vele partners, vreemdgaan. Diepe onzekerheid die geraakt wordt als een vrouw niet wil vrijen. Seksuele energie kan dan worden gebruikt voor manipulatie, eigen gerief en heeft vaak niet veel meer te maken met liefde, zachtheid, verbinding. De hele energie van een lingham die verbonden is met het hart is uit balans en kan een vrouw dan zelfs veel pijn doen bij het vrijen. Misschien niet altijd fysiek, maar zeker wel energetisch. Zijn onderdrukte boosheid, vastzittend in zijn lingham, geeft hij door aan de vrouw. Daardoor komt in hem kortstondig een verlichting. En geeft hem bestaansrecht. De vrouw slaat deze boosheid op in haar baarmoeder. En blijft daar ook zitten.
Een man die zich onzeker voelt in zijn mannelijke energie, vindt het prettig als de vrouwen in zijn omgeving zoveel mogelijk in de mannelijke energie bewegen.
Schuld en schaamte zijn emoties waarin deze man in vast kan zitten. Ook al wil hij ze niet voelen, ze bewegen diep in hem en bepalen vaak zijn manier van leven. Vaak worden deze onbewust naar buiten geprojecteerd. Ergens wel beseffend, maar moeilijk om te draaien. Het maakt dat het voor hem erg moeilijk is daarboven uit te groeien. Zeker als emoties vastzitten en hem daarin nog onzekerder hebben gemaakt. Situaties waarin schuld of schaamte worden gevoeld, worden liever ontweken, wat vaak nog meer schaamte en schuldgevoel geeft. Dat is wat ze ook dismissive noemen in de reguliere zorg. Een cirkel waarin hij blijft bewegen tot hij de band met zijn moeder gaat uitwerken.
Een man die zich onzeker voelt in zijn mannelijke energie, vindt het prettig als de vrouwen in zijn omgeving zoveel mogelijk in de mannelijke energie zitten. Zijn vriendin/vrouw en later zijn dochter houdt hij onbewust het liefst in de mannelijke energie. Hij vindt het stoer als zijn vrouw/vriendin of dochter zo veel mogelijk mannelijke dingen kan. Daarin voelt hij zich veiliger. Voor hem kunnen vrouwelijke emoties eng, spannend en intens zijn en snel teveel. Ze voelen als manipulatie. Haar diepte kan hem laten wankelen. En hem onbewust aanspreken op zijn onmacht en onzekerheid. Haar in de mannelijke energie houden is dan prettiger voor hem en houdt hem zonder door te hebben in de energie die hij met zijn moeder had. Waarin hij als zoon kan blijven bewegen. Onbewust bang voor de verantwoordelijkheid die een vrouw in haar feminine van hem verwacht.
Hoe daar heling in te brengen:
Om dit helen is het nodig weer contact te gaan maken met zijn Dark Masculine. Belangrijk daarin is de band met de moeder te gaan onderzoeken en helen. De onderhuidse boosheid die hij naar haar heeft, wat geprojecteerd werd in zijn relaties, aan te kijken. Weer leren zijn grens en behoeftes te voelen en deze ook neer te zetten. En vooral zichzelf te vergeven.
Daarvoor is het belangrijk weer contact te maken met zijn eigen innerlijke vrouwelijke energie. En ook zijn innerlijke moeder, zodat dat koord los mag met zijn eigen moeder en de onderdrukking die hij daarin gevoeld heeft en daarmee ook de onderdrukking van zijn seksuele energie. En ook zijn band met zijn vader en zijn tekortkoming gaan zien en doorleven. Hij kan dan boven zijn daderstuk uitgroeien wat hij als man al lang bij zich draagt. Waarvoor hij juist voor deze moeder en gezinsdynamiek heeft gekozen.
meer lezen: